Login :
Hasło :
 
Kliknij 'zaloguj' aby wejść do systemu B2B jako 'gosc' lub podaj swój login i hasłoBezpieczeństwo dzieci w Cyfrowej Szkole


Czy każdy z nas może uczciwie powiedzieć, że wie, jakie zagrożenia czyhają na najmłodszych w Internecie? Niestety Internet, do którego mają dostęp wszyscy użytkownicy umożliwia propagowanie treści, przed którymi chcielibyśmy chronić najmłodszych. Cyfrowa Szkoła powinna nie tylko edukować, ale również chronić.


Kontroler sieci WiFi

 • Zarządza infrastrukturą bezprzewodową oraz reguluje dostęp do sieci bezprzewodowej. Zapewnia szyfrowanie transmisji danych oraz daje administratorowi możliwość wykrywania wrogich AP.

  Zapora UTM
 • Chroni użytkowników sieci przed zagrożeniami płynącymi z sieci Internet. Dodatkowo umożliwia filtrację treści niepożądanych chroniąc tym samym najmłodszych użytkowników sieci.

  Przełącznik sieciowy
 • Łączy wszystkie elementy sieci lokalnej w jedną całość oraz zapewnia dostęp użytkownikom przewodowym.

  Punkt dostępowy
 • Zapewnia dostęp użytkownikom mobilnym wyposażonym w tablety, smartfony oraz laptopy


  Poza połączeniem bezprzewodowym realizowanym przez kontrolery WiFi cyfrowe szkoły powinny również zabezpieczyć sieci od strony Internetu jak również nieautoryzowanych użytkowników mających dostęp do sygnału radiowego.

  Dlaczego warto wybrać NETGEAR

  NAJWAŻNIEJSZE CECHY ŚRODOWISKA SIECIOWEGO W SZKOLE


  Praca bez zakłóceń - tak jak w klasie, jest nauczyciel, który udziela prawa głosu, by uczniowie nie przekrzykiwali siebie wzajemnie tak i punkty dostępowe w szkole powinny być sterowane przez kontroler tak, aby sygnały radiowe nie kolidowały ze sobą. Sytuację taką możemy zaobserwować w przypadku wolnostojących punktów dostępowych. Można powiedzieć, że są to krzyczące dzieci w klasie bez wychowawcy, każde krzyczy głośniej a żadnego nie słychać.


  Bezpieczeństwo - sieci bezprzewodowej nie zatrzymamy w murach szkoły, dlatego bardzo ważne jest, aby była ona bezpieczna. Powinna być wyposażona w firewall - broniący przed niebezpiecznymi pakietami. Szyfrowanie - zabezpieczające przed włamaniem oraz identyfikacje każdego urządzenia i użytkownika w celu łatwej lokalizacji zagrożeń.


  Skalowalność - sieć bezprzewodowa powinna być tak łatwa w rozbudowie, jak dodanie kolejnej ławki w klasie - przecież nie wzywa się specjalistycznej firmy, która postawi ławkę, skonfiguruje jej wysokość, zainstaluje aktualizację i wreszcie domontuje krzesło! To kontroler powinien rozpoznawać punkty dostępowe i dołączać je do sieci, przekazując im wszystkie informacje o jej konfiguracji.


  System nadzoru i monitoringu wizyjnego oraz nagłośnienia

  Kamery i monitoring wizyjny w szkołach, przedszkolach, żłobkach, placówkach oświatowych pozwalają na zminimalizowanie zagrożeń, zapobieganie przemocy oraz aktom wandalizmu. Jest to niezwykle skuteczny sposób na poprawienie warunków, w jakich uczą się dzieci.
  Od placówek oświatowo-opiekuńczych musimy wymagać bezpieczeństwa oraz zapewnienia przyjaznego środowiska do nauki i rozwoju naszych pociech. Kamery monitorujące zdarzenia wewnątrz szkolnych murów oraz na terenie boisk i terenów najbliższych pomagają skutecznie realizować oczekiwania zarówno dyrektorów jak i rodziców.

  Ze statystyk policyjnych oraz doświadczeń i relacji dyrektorów szkół jasno wynika pozytywna ocena systemów monitoringu wizyjnego jako sposobu utrzymania porządku w miejscu gdzie nasze dzieci spędzają większą część dnia w przeciągu tygodnia.

  Oprócz zapobiegania, zarejestrowane obrazy z kamer pozwalają wytropić oraz udowodnić wszelkiego rodzaju działania szkodliwe i negatywnie wpływające na uczniów i nauczycieli. Szerzące się problemy narkomanii i rozpowszechniania substancji zakazanych w szkołach, a także wybryki wandali, niszczenie mienia lub przemoc są wystarczającym uzasadnieniem konieczności i przydatności zastosowania kamer śledzących wnętrze i najbliższe otoczenie placówek edukacyjnych.

  Kamery w szkole pomogą uczniom i nauczycielom Wszelkie incydenty związane z wystąpieniem agresji skierowanej od uczniów na rówieśników oraz od uczniów na wychowawców zostaną szybko wyryte i mogą być wyeliminowane dzięki szybkim i zweryfikowanym wyciągnięciem konsekwencji w stosunku do sprawców zajścia.

  Obraz zarejestrowany przez kamery stanowi tu wystarczającego i wiarygodnego świadka. Z tego punktu widzenia, wpływ kamer monitoringu normuje postawy oraz zachowania, dają większy komfort i poczucie bezpieczeństwa, co przekłada się na jakość szkolenia i procesu wychowawczego.
  Niezbędne elementy monitoringu w szkole:

 • Kamery przemysłowe ( standardowe, zewnętrzne, obrotowe, wandaloodporne ).
 • Monitory.
 • Cyfrowe, sieciowe videorejestratory.

  O wyborze konkretnego rozwiązania, ilości, rodzaju i rozmieszczeniu kamer, dodatkowych akcesoriów decydują indywidualne warunki związane z topologią budynku, priorytety oraz budżet.

  Systemy radiowęzłowe, nagłośnieniowe, przywoławcze.

  Systemy radiowęzłowe, nagłośnieniowe i przywoławcze, na co dzień mogą być wykorzystywane jako elementy rozwijające zaangażowanie uczniów i nauczycieli poprzez tworzenie np. wewnętrznych audycji szkolnych.
  W sytuacjach niecodziennych i krytycznych zwiększają poczucie bezpieczeństwa i dają możliwość bardzo szybkiego reagowania na zaistniałe zdarzenia.

  Nasza firma zajmuje się wykonaniem instalacji, montażem i modernizacją systemów nagłośnieniowych w szkołach.
  Zaliczają się do nich:

 • radiowęzeł szkolny z nagłośnieniem sal lekcyjnych i korytarzy,
 • nagłośnienie sal gimnastycznych,
 • nagłośnienie sal multimedialnych,
 • nagłośnienie boisk i otoczenia placówki oświatowej.

  Stosujemy sprzęt, który zapewnia uzyskanie bardzo dobrej jakości dźwięku, zarówno muzyki jak i mowy, specjalnie dedykowany do nagłośnień pomieszczeń szkolnych.

  Pracownicy MBM Electronics pomogą w doborze sprzętu oraz ich optymalnym rozmieszczeniu.
  Zespół Wsparcia Technicznego montuje sprzęt, przeprowadza szkolenia oraz prowadzi opiekę serwisową nad całą infrastrukturą.

 • Interaktywność Amodit eDokumenty Kopiarki Projektory Komputery Drukarki etykiet Nowości
  Copyright (c) 2014 All Right Reserved