Login :
Hasło :
 
Kliknij 'zaloguj' aby wejść do systemu B2B jako 'gosc' lub podaj swój login i hasło


W dniach 21-23 marca 2012 w Krakowie miało miejsce największe wydarzenie edukacyjne w południowej Polsce - 14 Targi Edukacyjne.

Po raz trzeci w ramach Targów otwarty był Salon Multimediów Edukacyjnych. Zielona tablica i kreda powoli odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują w pełni multimedialne i interaktywne urządzenia, dzięki którym można jeszcze efektywniej wspomóc prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży.

Na tegorocznym Salonie Multimediów Edukacyjnych zaprezentowaliśmy:
- tablicę interaktywną SMART Board SB880
- projektor ultrakrótkoogniskowy Hitachi ED-A220
- kamerę dokumentacyjną SMART SDC 330
- tablice interaktywne serii SMART SB600

Nasze stoisko odwiedziło wielu entuzjastów nowoczesnych technologii. Zapoznawali się oni z najnowszymi rozwiązaniami dedykowanymi dla edukacji oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami z wykorzystania sprzętu interaktywnego w swoich placówkach.

Nasze zaproszenie do współpracy zostało przyjęte przez doradcę edukacyjnego SMART Technologies na Europę Centralną i Wschodnią Panią Danutę Borzecką.


Poniżej kilka informacji uzyskanych od Pani Danuty Borzeckiej.

Czym wyróżniają się produkty firmy SMART spośród innych tego typu na rynku ?

Firma SMART, poza doskonałą jakością sprzętu wynikającą z ponad 20-to letniego doświadczenia, kładzie szczególny nacisk na to, by instalowany w placówkach edukacyjnych sprzęt był na co dzień używany. Służy temu specjalny portal udostępniający nauczycielom, szkolenia on line oraz wiele poradników jak wykorzystywać tablice interaktywne SMART w edukacji. Nauczyciele tworzą społeczność, która dzieli się swoimi doświadczeniami i udostępnia przygotowane przez siebie materiały. Dodatkowo organizowane są konkursy, w których nauczyciele i szkoły mogą wygrać cenne nagrody. Jest to sprzęt stworzony przez nauczycieli dla nauczycieli dlatego tak łatwo z niego korzystać.

Czym zajmują się doradcy edukacyjny SMART Technologies?
Doradcy edukacyjni SMART to doświadczeni nauczyciele, mający za zadanie doradzać w jaki sposób najefektywniej wykorzystywać technologię w nauczaniu, pomagać nauczycielom i wykładowcom w profesjonalnym rozwoju. Ich zadaniem jest także zapewnienie by zakup sprzętu i oprogramowania SMART Technologies przyniósł zamierzony i wymierny efekt.
Skupiają oni wokół siebie użytkowników produktów SMART Technologies.

Czy ma Pani jakieś szczególne zadania na najbliższy czas ?

Na spotkaniach z nauczycielami chciałabym zachęcać do korzystania z nowoczesnej technologii,
aby mogli oni osiągać lepsze wyniki w pracy, a uczniowie byli bardziej zaangażowani w naukę.
Tworzę programy szkoleń – bezpośrednich w szkołach, ale także w wykorzystaniem połączeń internetowych pokazując nauczycielom, że praca z tablicami, wizualizerami i pilotami do zbierania odpowiedzi firmy SMART nie jest trudna. Początkowo jest to wyzwanie, ale później staje się to przyjemnością i przygotowanie ciekawych lekcji nie zabiera dużo czasu. Rozpoczynamy w Polsce międzynarodowy projekt SMART – Lider Edukacji Interaktywnej oraz Modelowa Szkoła SMART’a.

Na czym polega projekt SMART – Lider Edukacji Interaktywnej ?

Międzynarodowy projekt SMART – Lider Edukacji Interaktywnej (SMART Exemplary Educator SEE) promuje nauczycieli, których innowacyjne wykorzystanie produktów SMART pomaga poprawić wyniki nauczania. Aby do niego przystąpić należy skontaktować się z nami, wysłać swoją aplikację wraz z opisem swojego doświadczenia z wykorzystaniem produktów SMART, referencje od dyrekcji oraz krótki film pokazujący wykorzystanie nowoczesnej technologii.

Czym wyróżnia się Modelowa Szkoła SMART’a ?

W programie modelowej szkoły SMART uczestniczą placówki, które doceniły korzyści wynikające z wykorzystywania produktów firmy SMART do wzmocnienia metod nauczenia. Każda szkoła pełni rolę placówki modelowej i gospodarza programu w stosunku do innych szkół i władz lokalnych, zainteresowanych sposobem wykorzystania produktów SMART w edukacji, a nauczyciele dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi. Szkoły, które chcą wziąć udział w programie powinny mieć trzy lub więcej klas wyposażonych w sprzęt z rodziny produktów firmy SMART, a nauczyciele danej placówki czynnie wykorzystywać program SMART Notebook. Co najmniej jeden z doświadczonych nauczycieli, udostępnia materiały i prowadzi szkolenia dla swoich koleżanek i kolegów.

Czy są jakieś dodatkowe korzyści dla Modelowej Szkoły SMART’a ?

Dla szkół, które przystąpią aktywnie do programu zapewniamy specjalny program szkoleń, udział w seminariach oraz preferencyjny zakup kolejnych produktów SMART.
Relacje z nauczycielami są dla mnie niezwykle wartościowe, dlatego zachęcam do kontaktu ze mną za pośrednictwem maila, oraz moich kont na facebooku czy twitterze.
Mój adres e-mail : DanutaBorzecka@smarttech.com
Więcej informacji znajdą Państwo na stronach www.exchange.smarttech.com oraz www.tablice.net.pl

Dziękujemy za poświęcony nam czas i mamy nadzieję, że wspólnie znajdziemy w małopolsce nauczycieli i placówki, które przystąpią do programu Lider Edukacji Interaktywnej i Modelowa Szkoła SMART pokazując korzyści z zastosowania sprzętu SMART Technologies.

 

Interaktywność Amodit eDokumenty Kopiarki Projektory Komputery Drukarki etykiet Nowości
Copyright (c) 2014 All Right Reserved